Kanadská pena ICYNENE od spoločnosti Huntsman Building Solutions  je najmodernejšou rozpínavou penou. Je tepelne a akusticky účinná, vzduchotesná a trvanlivá. Produkty ICYNENE sa vyvíjajú v Kanade, kde sú vystavené extrémnym klimatickým zmenám.

Správne izolovaný dom si počas zimy udržiava teplo a v lete príjemne chladí. Ak si však chcete uchovať konštantnú teplotu, bývajú náklady na energiu stále vyššie, pričom chladenie počas letných mesiacov býva 4-krát drahšie ako vykurovanie v zime. Preto je dôležitá kvalitná izolácia. ICYNENE je to správne ekonomické a energetické riešenie pre váš domov.

Na Slovensku sú známe viaceré druhy izolácií: minerálna vlna, sklené vlákno, ovčia vlna, drevitá vlna (drevovlákno), celulóza, polystyrén. Každá z nich má svoje vlastnosti a výhody. ICYNENE sa od ostatných izolačných materiálov líši tým, že zamedzuje cirkulácii vzduchu, čím nevznikajú tepelné straty a dokonca nezadržuje vlhkosť.

Výhody penovej izolácie znamenajú zníženie energetickej spotreby, úsporu finančných prostriedkov na vykurovanie a údržbu. Vďaka tomu, že nepoužívame skleníkové plyny, znižujeme emisie CO2 vo vzduchu, čím šetríme aj životné prostredie. Vďaka Kanadskej pene ICYNENE sa zlepší kvalita vášho života – izolačná pena znižuje hluk, minimalizuje tvorbu plesní a znižuje tak vznik respiračných ochorení.

Použitie materiálov s nízkou objemovou hustotou (hmotnosťou) nezaťaží izolované konštrukcie. ICYNENE® obmedzuje priechod vzduchu, čo má za následok zlepšenie tepelnej účinnosti izolantu, zároveň zamedzuje šíreniu plameňa (disponujeme posúdenými konštrukčnými riešeniami, ktoré vykazujú požiarnú odolnosť od 15 – 90 minút).

ICYNENE® vďaka zníženiu emisií CO2 zlepšuje ekologický dopad na našu planétu. Okrem toho však firma Huntsman Building Solutions® vylepšila svoje produkty. Vo všetkých našich penách s uzatvorenou bunkovou štruktúrou sa ako jedna zo základných ingrediencií využívajú recyklované PET fľaše (polyetylén tereftalát). Zároveň sa ICYNENE® rozhodla venovať časť zisku z každého predaného sudu na vysadenie piatich stromov priamo v Tatranskom národnom parku.

Správne izolovaný dom v zime hreje a v lete chladí. Izolačná pena ICYNENE vám ušetrí až 56 % nákladov na vykurovanie, čím šetrí nielen vašu peňaženku, ale aj životné prostredie.

Aplikácia ICYNENE® vytvorí vzduchotesnú/vzduchonepriepustnú vrstvu aj pri tlakovom rozdiele 50 – 60 Pa. Spĺňa tak požiadavku na vzduchotesnosť obalu budovy (blower door test) aj bez použitia „parotesniacich“ fólií (igelitu) pri difúzne otvorenej konštrukcii. Funguje ako moderné outdoorové oblečenie (príklad: Softshell, Gore-Tex). Vďaka svojej bunkovej štruktúre umožní prestup nasýtenej vodnej pary a súčasne zabraňuje prúdeniu chladného vzduchu.

videoukážky na tepelnú izoláciu Icenene®:

Najčastejšie otázky o Icenene

Kanadská izolácia ICYNENE® je systém tepelnej izolácie, ktorý používa dvojzložkovú striekanú izolačnú penu ICYNENE®. Je jednou z najmodernejších technológií zatepľovania domov, priemyselných stavieb a objektov.

Kontaktujte nás

Máte otázku? Zaujala vás naša ponuka? Tak nás neváhajte kontaktovať. Radi vám poradíme.

Zavolajte nám

Napíšte nám

Zavolajte nám

Napíšte nám