Čo všetko by ste mali vedieť o striekanej izolácii ICYNENE

  1. Domovská stránka
  2. Články
  3. Čo všetko by ste mali vedieť o striekanej izolácii ICYNENE

Chcete zatepliť kvalitne, účinne a zároveň ušetriť? Zateplenie kvalitnou striekanou izoláciou v podobe kanadskej peny ICYNENE vám zníži náklady, zamedzí tepelné úniky, poskytne akusticky komfort a vďaka neprievzdušnosti zabráni vzniku plesní. Stále sa neviete rozhodnúť? V tomto článku vám povieme, čo všetko by ste o našej striekanej izolácií mali vedieť.

Čo je striekaná izolácia?

Striekaná izolácia ICYNENE predstavuje najmodernejšiu rozpínavú penu. Je zmesou 2 zložiek – penovej (Polyol) a živicovej lepivej zložky (MDI). Tá k podkladu pevne priľne a až stonásobne (pri mäkkej pene H2Foam Lite) zväčší objem, čím docieli svoj finálny tvar už do 15 sekúnd. Zateplenie je celistvé, bez žiadnych zbytočných medzier, spojov či tepelných mostov.

Aké sú základné špecifické vlastností?

Kanadská pena ICYNENE vyniká stabilitou vlastností, otvorenou bunkovou štruktúrou a dobrým tepelným odporom. Má všestranné použitie – používa sa na zateplenie strechy, podkrovia, stien, podláh, ale tiež na zateplenie ťažšie dostupných miest. Všetky mäkké peny, ktoré používame, sú nadúvané vodou a obsahujú len vodné pary. Ich použitie je ekologické, rýchle a možné už pri teplotách od -15°C.

Výhody striekanej izolácie ICYNENE

Hlavnou výhodou striekanej izolácie je tepelný komfort v zimných i letných mesiacoch a tiež zníženie energetickej spotreby, čím vo vašej domácnosti ušetríte náklady na vykurovanie a chladenie. Výrazne zlepšuje aj kvalitu života, pretože izolačná pena znižuje hluk, tvorbu alergénov a plesní. Ide o certifikovanú a zdravotne nezávadnú penu so zárukou na 25 rokov.

Proces zatepľovania so striekanou izoláciou

Každý proces zatepľovania so striekanou izoláciou je jedinečný a spôsob konkrétnej aplikácie sa posudzuje individuálne. Strecha sa môže zatepľovať z interiéru, ale tiež z exteriéru, bez porušenia komfortu bývania. Pena môže byť v prirodzenej forme nerovná alebo rovná, aplikovaná do roštu. Taktiež odlišujeme striekanie mäkkou (H2 Foam Lite a H2Foam Lite Plus) alebo tvrdou penou (HeatlokEZ).

Čo všetko je možné zatepliť striekanou izoláciou?

Predovšetkým strechy, stropy a väzníkové krovy, steny a fasády, montované domy, podlahy, základy či kontajnerové domy a kontajnery. Okrem modernej technológie poskytujeme aj profesionálny prístup ku každému klientovi. Vo väčšine prípadov je bežná stavba rodinného domu hotová za 1 deň, maximálne však za 2 dni.

Potrebujete pomôcť ohľadom striekanej izolácie alebo by ste chceli cenovú ponuku? Stačí nás kontaktovať prostredníctvom formulára a naši obchodní špecialisti sa vám čoskoro ozvú.

Zanechajte nám na Vás kontakt

    Obnovte s nami svoj rodinný dom. Získajte príspevok až 19 000 eur na obnovu starších domov.