Ak sa rozhodujete o izolácii strechy, pravdepodobne vyhľadávate a zvažujete efektívne a čo najtrvalejšie riešenie. Jedným z najnovších spôsobov je izolácia Kanadskou striekanou penou. Táto moderná metóda prichádza so zoznamom výnimočných výhod, ktoré výrazne zvýšia efektívnosť a životnosť vášho strešného systému. Čo presne robí Kanadskú striekanú pur izoláciu takú zaujímavú? V tomto článku sa pozrieme na dôvody, prečo by ste mali túto inovatívnu možnosť zvážiť.

Vynikajúca tesnosť

Izolácia kanadskou PUR penou ponúka vynikajúcu tesnosť a vytvára homogénnu vrstvu. Striekaná pena sa aplikuje vo forme kvapaliny, ktorá potom zväčšuje svoj objem a vytvára jednotnú izolačnú vrstvu. Tento proces zabraňuje vzniku medzier alebo slabých miest, kde by mohol prúdiť teplý alebo chladný vzduch.

Vysoká tepelno-izolačná vlastnosť

Kanadská pena ICYNENE® je známa svojou vysokou tepelno-izolačnou vlastnosťou. To znamená, že udržiava teplo v zime a chlad v lete. Táto vlastnosť môže výrazne prispieť k zníženiu nákladov na kúrenie a chladenie vášho domu, čo z dlhodobého hľadiska predstavuje značnú úsporu financií.

Odolnosť voči vlhkosti a plesniam

Jedným z najdôležitejších faktorov pri izolácii strechy je odolnosť voči vlhkosti a plesniam. Mäkká pena ICYNENE® sa vyznačuje tým, že odoláva vlhkým podmienkam a je difúzne otvorená (paropriepustná), vďaka čomu značne znižuje riziko plesní. To je obzvlášť dôležité pre dlhodobú trvanlivosť strešného systému a kvalitu prostredia vo vnútri domu.

Flexibilita a prispôsobivosť

Kanadská striekaná pur-izolácia je flexibilná a prispôsobivá rôznym tvarom a povrchom. Týmto spôsobom môže byť použitá na rôzne druhy strešných konštrukcií, či už ide o šikmé strechy, pultové strechy alebo iné špeciálne tvary. Prispôsobivosť umožňuje presné pokrytie všetkých častí strechy bez straty účinnosti izolácie.

Rýchla aplikácia a úspora času

Výhodou materiálu od spoločnosti Huntsman Bulding Solution je rýchlosť aplikácie. Bežnú strechu (100 – 120m2) je možné zatepliť za 1 deň.

Ekologické hľadisko 

Kanadská pena sa vyrába s ohľadom na životné prostredie. Neobsahuje skleníkové plyny a toxické chemikálie (mäkká pena H2Foam Lite je nadúvaná vodou – Protokol o posúdení vlastností výrobku a tvrdá pena Healtok najekologickejším nadúvadlom HFO (hydroflourolefín). Peny od Huntsman Building Solutions sa vyrábajú z recyklovaných materiálov (tvrdá pena obsahuje až 20 % recyklátu). Ak si zvolíte tento typ izolácie, radikálne znížite svoju uhlíkovú stopu a prispejete k zníženiu emisií CO2 o tisíce ton ročne. Dôkazom nízkej uhlíkovej stopy je certifikácia EPD, ktorá monitoruje celý životný cyklus materiálu, od výroby základných surovín, dopravu, inštaláciu realizačnou firmou, životnosť a likvidáciu. Materiály od Huntsman Building Solutions sú v kategórii A+. 

Zhrnutie kľúčových výhod

Izolácia striekanou kanadskou penou predstavuje efektívny spôsob, ako zabezpečiť optimálnu tepelnú reguláciu a ochranu vášho domu. S vynikajúcou tesnosťou, vysokou tepelno-izolačnou schopnosťou, odolnosťou voči vlhkosti a šetrnosťou k životnému prostrediu  predstavuje tento prístup rozumnú voľbu pre tých, ktorí hľadajú dlhodobú kvalitu, efektívnosť a zdravé životné prostredie. Rozhodnutie pre izoláciu kanadskou pur penou môže priniesť úsporu financií, zvýšenú pohodu vo vnútri domu a zároveň pozitívny dopad na životné prostredie.

Zaujala vás striekaná izolácia a radi by ste sa dozvedeli ešte viac, prípadne máte záujem o cenovú ponuku? Neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom formulára. Naši odborníci sa s vami čoskoro skontaktujú a ochotne vám poradia.

Zanechajte nám na Vás kontakt

    Obnovte s nami svoj rodinný dom. Získajte príspevok až 19 000 eur na obnovu starších domov.