Pri aktuálne rastúcich cenách energií predstavuje tepelná izolácia domácností dôležitú investíciu so zreteľom na dlhodobé úspory nákladov na energiu. Výber správneho produktu za výhodnú cenu však vyžaduje zváženie viacerých faktorov. V tomto článku preskúmame dôležité hľadiská pri rozhodovaní sa pre dodávateľa striekanej izolácie a zdôrazníme prečo Kanadská pena od spoločnosti Hunstman Building Solutions predstavuje materiál s optimálnym pomerom ceny a kvality.

Bezpečnosť a ochrana majetku

Kvalitná striekaná izolácia obsahuje spomaľovače horenia (retardanty). Tak je to aj v prípade všetkých druhov kanadskej peny od spoločnosti Huntsman Building Solutions, ktoré používame. Tieto peny sú samozhášavé a odolné voči horeniu (nehoria vlastným plameňom), čo zaručuje zachovanie funkčnej peny pod obhoreným materiálom.

Spomaľovače horenia patria k najnákladnejším zložkám peny, čo sa odráža aj na konečnej cene. Ich prítomnosť však znamená, že v prípade požiaru bude izolačná pena účinne obmedzovať škody na majetku a zlepšovať váš bezpečnostný komfort.

Profesionálny prístup a kvalita práce 

Pri výbere dodávateľa je dôležité uprednostniť odborníkov s adekvátnym školením, potrebnými znalosťami, skúsenosťami a certifikáciou kvality. 

Naša spoločnosť sa zaväzuje k zodpovednému prístupu, čo zahŕňa neustále investície do odborného vzdelávania svojich pracovníkov na medzinárodnej úrovni a prísne systémy kontroly kvality. Materiál skladujeme výlučne v izolovaných, vykurovaných skladoch a prepravujeme v izotermických vozidlách, aby nebol vystavený teplotným šokom.

Odborné a efektívne aplikačné postupy

Pri aplikácii striekanej izolácie je dôležité dodržiavať optimálne podmienky týkajúce sa teploty, vlhkosti a kvality povrchu. Nesprávne aplikovaná izolácia môže viesť k zníženej účinnosti, poškodeniu materiálov v skladbe, nepriľnutiu peny ku konštrukciám a tým pádom tepelným únikom a kondenzácii. Tiež môže dôjsť k výraznej nadspotrebe materiálu v porovnaní s pôvodným odhadom. 

Naši aplikátori sú odborníci v oblasti prispôsobenia procesu aplikácie podľa špecifických podmienok, tak aby bol materiál použitý čo najefektívnejšie. Výberom skúsenej firmy predídete neželaným problémom a v konečnom dôsledku ušetríte.

Ekologické aspekty a zdravotná nezávadnosť

Súčasný trend rastúcich cien plastov ovplyvňuje aj cenu striekanej izolácie. Pre minimalizáciu tohto vplyvu sa Kanadská pena vyrába z recyklovaných materiálov, čím zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.

Kanadská pena je vyrábaná z materiálov, ktoré nespôsobujú žiadne škodlivé účinky na životné prostredie. Spĺňa všetky certifikáty, vrátane hygienického atestu. Neobsahuje skleníkové plyny ani toxické chemikálie, preto je zdravotne nezávadná, dokonca aj pre alergikov. Pri voľbe kanadskej peny investujete do svojho zdravia, znižujete uhlíkovú stopu a chránite životné prostredie.

Prispôsobené riešenia pre všetky potreby 

Naša spoločnosť disponuje širokou škálou materiálov a skladových kapacít, čo nám umožňuje realizovať zatepľovacie projekty rôznej veľkosti a komplexity podľa individuálnych požiadaviek zákazníka.

V závere možno povedať, že cena striekanej izolácie domu je ovplyvnená viacerými faktormi, vrátane hrúbky izolácie, typu použitej peny a aplikačných postupov

Ak by ste chceli zistiť viac informácií a dohodnúť si konzultáciu ohľadom vašich projektov, neváhajte nás kontaktovať.

Zanechajte nám na Vás kontakt

    Obnovte s nami svoj rodinný dom. Získajte príspevok až 19 000 eur na obnovu starších domov.