Zateplenie základov a základových dosiek s Dommont

 1. Domovská stránka
 2. Články
 3. Zateplenie základov a základových dosiek s Dommont

Kvalita a životnosť domu, resp. akejkoľvek stavby, závisí od vybudovania dobrých základov. Zabezpečujú pevnosť a stabilitu, ale pri ich budovaní treba myslieť aj na ich správnu izoláciu. V tomto článku si povieme viac o zatepľovaní základov.

Aké sú hlavné ciele izolácie základov?

Medzi hlavné ciele izolácie základov patrí zabránenie prieniku vody a vlhkosti do konštrukcie. Veľký vplyv na životnosť stavby má práve dobré prevedenie izolácie. Zateplenie prináša okrem zníženia tepelných únikov aj ďalšie benefity. Je to jednoliatá tepelná vrstva bez spojov, je vodeodolná, protizáplavová a pri aplikácii pod základovú dosku, poskytuje ochranu pred rádioaktívnym plynom – radónom. Predlžuje životnosť konštrukcie stavby a zlepšuje tak akustickú pohodu. Ak máte kvalitne urobenú izoláciu, vaša stavba si udrží optimálnu teplotu počas celého roka.

Aký izolovací materiál zvoliť?

Dôležitý je nielen správny spôsob aplikácie, ale aj kvalita použitého materiálu. Poznáme rôzne druhy izolácie, ako napríklad drevovlákno, sklené vlákno, polystyrén, minerálnu vlnu a iné. Pod základové dosky sa však používa najmä extrudovaný polystyrén (tzv. styrodur). Tvrdá pena Heatlok od spoločnosti Huntsman Building Solutions je jedným z najmodernejších spôsobov zatepľovania základov stavieb a domov. Po aplikácii 30-násobne zväčší svoj objem, vďaka čomu dôkladne vyplní každý priestor. Od iných izolačných materiálov sa odlišuje tým, že zabraňuje cirkulácii vzduchu, vďaka čomu nevznikajú tepelné straty.

Pri zatepľovaní základov stavby či domu využívame tvrdú pur penu Heatlok EZ a Heatlok HFO PRO. Je odolná voči vode a poskytuje tepelnú izoláciu bez nutnosti využitia dodatkových hydroizolácií. Vďaka tepelno – izolačnej schopnosti zaistí potrebnú klímu v pivničných priestoroch, aj keď sa používa v menších hrúbkach v porovnaní s ostatnými izolantami.

Výhody peny Heatlok od Huntsman Building Solutions

 • Nepotrebuje dodatočné hydroizolácie.
 • Vhodná na všetky druhy materiálov a pri povrchoch so zložitými detailami.
 • Znižuje riziko vlhkosti a kondenzácie.
 • Vysoko odolná proti horľavosti v prípade požiaru.
 • Z dlhodobého hľadiska neklesá jej hodnota a kvalita.
 • Pôsobí proti radónu.
 • Odolná voči záplavám.

Zvolenie správnej izolácie stavby má vplyv na jej funkčnosť z dlhodobého hľadiska. S prichádzajúcou zimou a chladným vlhkým obdobím sa oplatí vyzdvihnúť ešte jeden dôležitý benefit kanadskej peny od Huntsman Building Solutions. Ako jedinú striekanú tepelnú izoláciu je možné ju aplikovať počas celého roka, aj pri teplote do – 5°C. V prípade, že by sa pena musela aplikovať v nižších teplotách, je k dispozícií zimný variant, ktorý sa využíva v náročných teplotných podmienkach v Kanade a Škandinávii.

Zredukujte vaše mesačné účty za vykurovanie/chladenie domu, vďaka kvalitnej izolácii.  Naši technici vám pomôžu s návrhom správnej skladby a konštrukcie zateplenia. Nezabúdajte, že predbežnú kalkuláciu máte u nás ZADARMO.

Zanechajte nám na Vás kontakt

  Obnovte s nami svoj rodinný dom. Získajte príspevok až 19 000 eur na obnovu starších domov.