Prečo zaizolovať váš rodinný dom? Prezradíme vám 5 dôvodov

  1. Domovská stránka
  2. Články
  3. Prečo zaizolovať váš rodinný dom? Prezradíme vám 5 dôvodov

Zatepleniu, resp. izolácii rodinného domu, sa pri stavbe či rekonštrukcii nevyhne nikto z nás. Kvalitná tepelná izolácia nie je len o znížení nákladov na vykurovanie, ale má aj ďalšie výhody. Všetky dôvody, prečo by ste mali váš starší rodinný dom zaizolovať si môžete prečítať v tomto článku.

V tomto článku sa dozviete:

  • Ako výrazne znížite náklady na vykurovanie v zime a chladenie v lete
  • Ako zvýšiť hodnotu domu
  • Ako predĺžiť životnosť stavby
  • Ako na modernizáciu úspornejšieho zdroja vykurovania
  • Ako chrániť životné prostredie

1. Výrazne znížite náklady na vykurovanie v zime a chladenie v lete

Kvalitné urobená striekaná izolácia v zime hreje a v lete chladí. Navyše ceny za energie neustále stúpajú nahor, a preto sa kladie väčší dôraz na izoláciu striech a stropov. Ak máte zateplenie urobené správne, dokážete ušetriť až do 56 % nákladov na vykurovanie. Úspora finančných prostriedkov tak môže byť aj v tisícoch eur. A vy stále váhate?

2. Zvýšenie hodnoty domu

Ak sa v budúcnosti rozhodnete vašu nehnuteľnosť predať, potenciálnych kupcov určite poteší fakt, že máte urobenú tepelnú izoláciu. Aj preto budú ochotnejší si za nehnuteľnosť priplatiť. V budúcnosti už budú energeticky náročné domy bez kvalitnej izolácie veľmi ťažko predajné. Dokonca, od roku 2030 prichádza EÚ legislatíva, ktorá hovorí, že stavby v energetickej triede horšej ako “D” budú znevýhodnené vyšším daňovým zaťažením.

3. Predĺženie životnosti stavby

V prípade staršej nehnuteľnosti je v prvom rade potrebné zhodnotiť, či izolácia starého domu má ešte zmysel. V prípade zatekania do strešného plášťa alebo pretekania vody cez fasádu či iných vážnejších problémoch vám izolácia nepomôže. Avšak, ak je vaša stavba v dobrom stave, kvalitná izolácia strechy a stropu zabezpečí trvalú ochranu nosných konštrukcií a tiež zamedzí prenikaniu poveternostných vplyvov do konštrukcie. Správnou a kvalitnou izoláciou od Dommont-u ochránite steny domu nielen pred dažďom, mrazom, ale aj pred slnečným žiarením.

4. Modernizácia na úspornejší zdroj vykurovania

Ako sme už spomínali, s izoláciou domu sa výrazne znižuje spotreba tepla na vykurovanie, ale tiež na chladenie. A keďže sú tieto nároky podstatne nižšie, postačí vám menší zdroj s menším príkonom. Ak sa vo vašom starom dome nachádza kotol na tuhé palivo a rozvody tepla zaisťujú teplovodné radiátory, ohrievate zbytočne veľké množstvo vody. Izoláciou strechy či stropov starý zdroj už nebudete viac potrebovať. Postačí vám len nejaké úspornejšie malé tepelné čerpadlo.

5. Chránite životné prostredie

V prvom rade znížite množstvo energie potrebnej na vykurovanie a chladenie. Tá sa predsa musí tiež niekde vyrábať. Okrem toho, naša kanadská pena od Huntsman Building Solutions neuvoľňuje žiadne toxíny, formaldehydy či chemikálie a neobsahuje ani škodlivé plyny, ktoré bežne majú obrovský vplyv na globálne otepľovanie alebo poškodenie vášho zdravia. Striekanou kanadskou penou získate ekologicky udržateľné riešenie prospievajúce zdraviu a minimalizujúce dopad na životné prostredie.

Plánujete v blízkej dobre zateplenie domu alebo ešte stále váhate? Spýtajte sa odborníkov z Dommontu. Za pomoci kvalitnej izolácie vám pomôžeme zredukovať vaše mesačné účty za vykurovanie/chladenie domu. Predbežnú kalkuláciu máte u nás ZADARMO, tak neváhajte a kontaktujte nás.

Zanechajte nám na Vás kontakt

    Obnovte s nami svoj rodinný dom. Získajte príspevok až 19 000 eur na obnovu starších domov.