Mrazivé dni nenechali na seba dlho čakať a vykurovacia sezóna je v plnom prúde. So zimou často prichádza aj pozastavenie stavebných prác v exteriéri. Možno ste sa však niekedy pýtali, či je možné zatepliť dom aj v zime. Určite sa nemusíte držať nastaveného štandardu nevykonávania exteriérových stavebných aktivít. Je však potrebné nastaviť si procesy pri stavbe, či rekonštrukcii tak, aby bol váš dom pripravený na zatepľovanie v zime. Viac sa dočítate v tomto článku.

Stavebné práce počas zimy

Ak staviate dom, určite viete, že ide o dlhodobý proces. Niektoré práce sa musia realizovať aj v zimnom období. Väčšina ľudí si naplánuje procesy tak, aby sa v zime mohli venovať len interiérovým prácam. Nie je to však potrebné. V dnešnej dobe moderných stavebných materiálov a technológií sa aj v tomto smere otvárajú nové možnosti. Klasické stavebné materiály nie sú vhodné na použitie pri teplote nižšej ako 5 °C. Dôvodom je, že tradičné materiály majú pri nízkych teplotách spomalené chemické reakcie. Príkladom môže byť napríklad cementová malta, ktorá nie je vhodná na murovanie pri teplotách nižších ako 5 °C. Avšak, aj pri teplotách od 0 do 5 °C je možné použiť zimné malty alebo murovaciu penu bez obsahu vody. Podobne môžete realizovať aj zatepľovanie v zime. Umožňujú to vlastnosti moderných typov striekanej izolácie.

Zateplenie domu striekanou penou v zime

Únik tepla je jedným z hlavných príčin vysokých účtov za energie. Teplo v zime totiž z obytných priestorov uniká a v lete zase naopak horúci vzduch vniká. Počas zimy túži každý z nás po pohodlí v teple domova a záhrady s altánkami nechávame prázdne. Je to ideálny čas dať si zatepliť dom, pretože mimo stavebnej sezóny sa ľudia menej ponáhľajú zatepľovať. Leto si budete môcť pokojne užívať bez starostí z rekonštrukcií alebo prípravy domu na ďalšiu zimu.

Štandardné peny majú aplikačnú teplotu okolo 5-10 °C. Pred štandardným izolovaním je vhodné mať hotové mokré procesy (betóny, potery, omietky). Striekaná izolácia ICYNENE® umožňuje zateplenie domu v priebehu celého roka. Postačuje mať len dokončenú hrubú stavbu a namontované okná. Našu striekanú penu je možné aplikovať aj v mínusových teplotách. Vďaka 100 % difúzne otvorenej štruktúre penu H2Foam Lite môžete aplikovať pred mokrými procesmi. Vždy je však potrebné nechať skladbu posúdiť technikom

Podobne komfortné je aj prípadné zateplenie staršej stavby. So zateplením nemusíte čakať do jari. Strecha a strop patria k najčastejším zdrojom úniku tepla, preto po ich zateplení budete cítiť tepelnú zmenu hneď na druhý deň. Časť domu sa dá zatepliť už v priebehu niekoľkých hodín. Na nákladoch za vykurovanie môžete teda ušetriťpočas prebiehajúcej zimnej sezóny. Navyše, aktuálne môžete využiť dotácie na zateplenie, ktoré sa vzťahujú aj na zateplenie striekanou penou.

Zatepľovanie Kanadskou penou

Izoláciu Vám zabezpečíme striekanou penou od spoločnosti Huntsman Building Solutions. Ide o moderné riešenie, ktoré je vhodné na zateplenie fasády, strechy, stropu i základov. Výhodou Kanadskej peny je, že umožňuje aj zatepľovanie v zime pri teplotách až do -15 °C. Zatepľovať penou v nízkych teplotách dokážeme vďaka skutočnosti, že naše mäkké peny100 % nadúvané vodou a tvrdé nadúvadlom HFO. Nie sú teda nadúvané plynom, ktorý spôsobuje pri styku s chladným podkladom zlú expanziu materiálov.

Kanadská pena vytvorí vo vašom dome zdravé prostredie bez plesní a vlhkosti a navyše ušetrí aj vašu peňaženku. V prípade, že potrebujete poradiť ohľadom striekanej izolácie alebo by ste chceli cenovú ponuku, stačí nás kontaktovať prostredníctvom formulára a naši obchodní špecialisti sa vám čoskoro ozvú.

Zanechajte nám na Vás kontakt

    Obnovte s nami svoj rodinný dom. Získajte príspevok až 19 000 eur na obnovu starších domov.