Pri výstavbe či rekonštrukcii domu sa rozhodujeme pre výber najefektívnejšieho riešenia, ktoré zabezpečí komfortné podmienky. Vhodné zateplenie fasády, strechy, či celého domu prinášajú desiatky rokov spokojného bývania bez tepelných strát, nadmerného hluku, plesní a vlhkosti. Jedným z inovatívnych riešení, ktoré vynikajú svojou účinnosťou je striekaná tepelná izolácia. Táto technológia je investíciou nielen do budúcnosti Vášho domu, ale aj investíciou do Vášho vlastného komfortu. To, ako dokáže Kanadská pena ICYNENE od spoločnosti Huntsman Building Solutions prispieť k zvýšeniu komfortu sa dočítate v tomto článku.

Kvalita izolácie ako kľúčový prvok energeticky úspornej budovy

Budúci používatelia, ale aj architekti, projektanti a stavebníci kladú pri energeticky úsporných budovách veľký dôraz na izoláciu a jej kvalitu. Aj minimálne vady izolácie môžu spôsobiť významné tepelné straty. Nesprávna montáž môže byť príčinou vzniku početných tepelných mostov a izolácia, ktorá ľahko vstrebáva vlhkosť rýchlejšie stráca vlastnosti súvisiace s tepelnou vodivosťou.

Prípadné chyby počas montáže sa nemusia objaviť okamžite, ale až po niekoľkých rokoch od realizácie. Voľba vhodných a čo najkvalitnejších materiálov je preto kľúčová, pokiaľ si chceme užívať komfort v teplom dome po ďalšie roky.

Bezkonkurenčná Kanadská pena – striekaná izolácia

Spoločnosť Huntsman Building Solutions v súčasnosti poskytuje bezkonkurenčné energeticky úsporné PUR striekané izolácie s otvorenou a uzatvorenou bunkovou štruktúrou pre súkromných a rezidenčných majiteľov a majiteľov komerčných nehnuteľností. Je najväčším výrobcom striekanej peny na svete a značka Kanadská pena je tím certifikovaných realizátorov.

ICYNENE využíva ekologický prístup k návrhu produktov s využitím udržateľných a inovatívnych technológií. Cieľ poskytovať izolačné výrobky pre zdravý a pohodlný domov odzrkadľujú tri základné hodnoty značky:

  1. Ekológia
  2. Vedúce postavenie v oblasti vedomosti
  3. Prax realizátorov

Ako dokáže Kanadská pena ICYNENE prispieť k zvýšeniu komfortu?

Nízka tepelná vodivosť

Ako už bolo spomenuté, pri výbere zateplenia je potrebné prihliadať na vlastnosti daného izolantu. Trh ponúka množstvo druhov izolácií, ale len niektoré z nich dokážu zastaviť šírenie tepla. Úlohou zateplenia je udržať tepelný komfort vo vnútri budovy, preto je dôležité vybrať si izolačný materiál s nízkou tepelnou vodivosťou.

Napríklad mäkká striekaná pena H2Foam Lite od Huntsman Building Solutions, ktorú na zateplenie používame najčastejšie, má veľmi nízku hodnotu lambda (ʎ = 0,037 W/m.K) a teda je možné tvrdiť, že Kanadská pena má veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti.

Klasická izolácia v podobe minerálnej vaty je neefektívna, pretože nebráni prúdeniu vzduchu – je prievzdušná. V zime teplo z domu uniká cez škáry a medzery a v lete teplo vniká do interiéru. Najväčšou výhodou striekanej peny je jej neprievzdušnosť. Cez Kanadskú penu neprúdi vzduch, takže proti šíreniu tepla prúdením vyhráva.

Vynikajúce zvukovo-izolačné vlastnosti

Okrem toho má vynikajúce zvukovo-izolačné vlastnosti a dokáže vytvoriť komfortné prostredie pre celú rodinu. Či už máte hlučných susedov, alebo vám prekáža iný nadmerný hluk – riešením je kvalitné zateplenie. Rozpínavosť peny umožňuje vyplnenie všetkých miest v konštrukcii. Perfektne utesní aj najmenšie škáry a tým zabezpečí tiché a pohodlné prostredie pre celú rodinu. Minimalizuje prienik prachu, alergénov a vonkajšieho hluku do interiéru. Dôležité je správne technické prevedenie, vyplnenie dutín a zamedzenie tzv. „bubnového efektu”.

Paropriepustnosť a nízka nasiakavosť

Izolácia ICYNENE® je ľahká, pružná a prepúšťa paru – bežnú vzdušnú vlhkosť. Materiál má extrémne nízku nasiakavosť. Vďaka svojej otvorenej bunkovej štruktúre umožňuje prepúšťanie zabudovanej vlhkosti z konštrukcie či bežnej obytnej vlhkosti. Nedochádza tak k vzniku kondenzácie v izolácii, a tým zabraňuje zhoršeniu tepelných vlastností izolácie.

Vďaka „nadúvadlu“, kompletne iba na vodnej báze, má mäkká izolačná pena ICYNENE® ako jediná na trhu 100 % otvorenú bunkovú štruktúru. Preto sa v nej nehromadí vlhkosť.

Ide o bežnú obytnú vlhkosť (dýchanie, varenie, pranie, izbové rastliny), ktorú dokáže v odvetranej (difúzne otvorenej) skladbe celú prepustiť cez seba do odvetrávaného priestoru.

Investujte do Vášho komfortu na dlhé roky

Plánujete v blízkej dobe zateplenie domu alebo ešte stále váhate? Kontaktujte nás prostredníctvom formulára a my Vám ochotne poradíme s výberom izolácie, ktorá pre Vašu rodinu zabezpečí zaslúžený komfort.

Zanechajte nám na Vás kontakt

    Obnovte s nami svoj rodinný dom. Získajte príspevok až 19 000 eur na obnovu starších domov.