Ako usporiť na energiách a chrániť životné prostredie

  1. Domovská stránka
  2. Články
  3. Ako usporiť na energiách a chrániť životné prostredie

Usporiť na energiách v domácnosti nemusíte len znížením vykurovacej teploty. Striekaná izolácia ICYNENE od Huntsman Building Solutions poskytuje  riešenie, ako znížiť náklady na vykurovanie až do 56 %.
Ide o ekologicky udržateľné riešenie, ktoré prospieva nielen zdraviu, ale minimalizuje aj dopad na životné prostredie.

Celoročne vám udrží v interiéri príjemnú teplotu – v zime hreje a v lete chladí, a preto si vlastnosti striekanej izolácie užijete v každom období.

Teplo stúpa hore – izolácia strechy a podkrovia

Nahromadené teplo vo vašom dome počas zimy jednoducho stúpa. Teplo teda neuniká iba cez okná, dvere či steny. Až 30 % tepelnej straty vychádza cez podkrovie a strechu. Ich nesprávna izolácia vám zbytočne vykurovanie predraží a môže spôsobovať ďalšie komplikácie, ako napr. vlhkosť a plesne v domácnosti. Rovnako to platí aj v letných mesiacoch, pretože teplo vniká do domácnosti. Chladenie obytných priestorov je dokonca energeticky až niekoľkokrát náročnejšie ako kúrenie v zime.

Striekaná izolácia pomáha eliminovať tepelné mosty

Štrbiny, škáry a rôzne otvory. To všetko spôsobuje nadmerný únik tepla. S klasickou izoláciou sa ťažšie manipuluje, nedokážete sa dostať do všetkých miest a rohov v konštrukcii strechy a nepokryjete tak celú plochu, ktorá má byť zaizolovaná. Aj napriek snahe ukladať izoláciu tesne k sebe, medzi jednotlivými kusmi ostávajú škáry, ktoré sú pôvodcom vzniku tepelných mostov. Práve vďaka jednoduchej aplikácii striekanej izolácie sa dokážete dostať všade, aj do úzkych priestorov a eliminovať tak vznik akejkoľvek cesty na únik tepla.

Na fotke môžete vidieť, ako to vyzerá s únikmi tepla.

Ekologická izolácia – chráňte svoje zdravie i životné prostredie

Kanadská pena ICYNENE od Huntsman Building Solutions má vďaka zloženiu nulový dopad na ozónovú vrstvu, neobsahuje škodlivé plyny a neuvoľňuje žiadne chemikálie, toxíny ani formaldehydy. Vďaka tomu nemá vplyv na vznik globálneho otepľovania a zároveň neškodí vášmu zdraviu. Vlastnosti striekanej izolácie nezadržujú vlhkosť a umožňujú domu dýchať, čím sa minimalizuje vznik plesní a zamedzuje šíreniu baktérií i alergénov.

Zvoľte si riešenie, ktoré šetrí prírodu i vašu peňaženku.

Tým, že si zvolíte striekanú izoláciu, minimalizujete uhlíkovú stopu. Ako? Znížením závislosti vašej domácnosti na vykurovacích a chladiacich zariadení. Kvalita materiálov a profesionálna realizácia vám napriek vyššej prvotnej investícii zaručí trvalé riešenie izolácie. Dlhá životnosť zabezpečí úsporu na energiách, ale tiež nevznikajú žiadne odpady a striekaná izolácia si dlhodobo udržuje svoje vlastnosti.

Potrebujete pomôcť ohľadom striekanej izolácie alebo by ste chceli cenovú ponuku? Stačí nás kontaktovať prostredníctvom formulára a naši obchodní špecialisti sa vám čoskoro ozvú.

Zanechajte nám na Vás kontakt

    Obnovte s nami svoj rodinný dom. Získajte príspevok až 19 000 eur na obnovu starších domov.