5 najčastejších mýtov o zateplení ICYNENE penou

  1. Domovská stránka
  2. Články
  3. 5 najčastejších mýtov o zateplení ICYNENE penou

Zateplenie kanadskou penou ICYNENE sa teší veľkej obľube. Obrovskou výhodou je najmä úspora energií, eliminovanie plesní a zvýšený komfort bývania. Aj napriek tomu však existuje mnoho nepravdivých mýtov, ktoré majú ľudia spojených so zateplením. V tomto článku vám vyvrátime 5 najčastejších mýtov o zateplení kanadskou penou ICYNENE.

1. Mýtus – To zvládnem sám nastriekať

Začneme úplne stereotypne – aplikáciou. Veď každý si neraz povedal: „To zvládnem aj sám.“ Na prvý pohľad sa môže zdať, že aplikácia kanadskej peny je malina, no opak je pravdou. Na
aplikáciu je potrebná špeciálna technika a vyškolený personál, pretože pred samotným striekaním je potrebné vykonať niekoľko prepočtov, individuálne posúdiť vlhkosť a teplotu izolovaného priestoru, premiešať jednotlivé komponenty v sudoch a nastaviť tlaky pre správne pomery jednotlivých zložiek a teploty na reaktore.

Náš tip: Nevymýšľajte a nechajte zateplenie na odborníkov, ktorí vám zaizolujú dom behom niekoľkých hodín.

2. Mýtus – Pena je zlá pre životné prostredie

Kanadská pena ICYNENE je certifikovaná, neobsahuje žiadne toxické chemikálie či skleníkové plyny. Zároveň je ekologická, pretože niektoré komponenty sa vyrábajú z recyklovaných materiálov (napr. z plastových fliaš).

Mäkká kanadská pena z radu H2FOAM je nadúvaná na vodnej báze, aj preto má triedu emisií A+. Ide o materiál bez negatívneho dopadu na ozónovú vrstvu a zároveň je jeho uhlíková stopa v najlepšej možnej triede. Tvrdá kanadská pena z radu HEATLOK je nadúvaná plynmi HFO – hydrofluoric olefín. Ide o voľné uhľovodíky, ktoré sa prirodzene rozkladajú pôsobením UV žiarenia a tým pádom sa k ozónovej vrstve ani nedostanú. Zvoľte si kvalitnú kanadskú penu ICYNENE a znížte svoju uhlíkovú stopu, čím prispejete k zníženiu emisií CO 2 až o tisíce ton ročne.

3. Mýtus – Po zateplení vznikajú plesne

Myslíte si, že po zateplení vznikajú plesne? Veľký omyl! Platiť by to ešte mohlo v prípade, že zateplenie nie je urobené kvalitne. Tak by sa vytvorili tepelné mosty, cez ktoré dochádza ku
veľkým únikom tepla následkom čoho vzniká kondenzácia v konštrukciách. Takáto vlhkosť by vytvárala vhodné prostredie pre plesne alebo by mohla pokračovať až do poškodenia statiky konštrukcií. Kvalitne spravené zateplenie a vhodne navrhnutá skladba materiálov nie sú nikdy príčinou vzniku plesní.

V čom vyniká kanadská pena z radu H2FOAM? Je 100 % paropriepustná a aj v prípade, že sa do nej dostane obytná vlhkosť, pena ju dokáže bez poškodenia distribuovať cez svoju štruktúru do exteriéru. Ak máte doma príliš vlhko a vznikajú vám plesne, skúste v domácnosti poriadne vetrať.

4. Mýtus – Je veľmi škodlivá zdraviu

Často sa stretávame s tým, že si ľudia myslia, že PUR pena je škodlivá a to hlavne preto, že naši pracovníci nosia ochranné obleky. Nie je to však pravda. Kanadská pena ICYNENE nie je
toxická, má všetky certifikáty, vrátane hygienického atestu.

Ochranné obleky pracovníci síce pre svoju ochranu nosia, no z úplne iného dôvodu. ICYNENE pena funguje tak, že pri aplikácií vznikne expanzná reakcia, počas ktorej nástrek 100-násobne zväčší svoj objem. Maskou chránia dýchacie cesty voči vdýchnutiu aerosólu a stavebného prachu pri práci.

5. Mýtus – Je zbytočné drahá

Príde vám zateplenie zbytočne drahé? Zrátajte si to z dlhodobého hľadiska. Vďaka striekanej izolácií ICYNENE dokážete ušetriť až okolo 56 % nákladov na vykurovanie v zime a chladenie v lete. Túto výhodu pocítite hneď pri 1. platení účtu za energie po zateplení. Životnosť peny je viac ako 30 rokov, pretože pena nedegraduje, nepraská a nezmršťuje sa. Okrem ušetrených nákladov tak zvýšite kvalitu vášho bývania, zamedzíte šírenie alergénov a obmedzíte pnutie v konštrukciách. A to už stojí za investovanie, nie?

Chráňte váš dom pre únikom tepla a zabezpečte si tak pohodlné prostredie v interiéri. Vyžiadajte si ponuku cenovej kalkulácie alebo nás kontaktujte v prípade ďalších otázok ohľadom zatepľovania kanadskou penou ICYNENE.

Zanechajte nám na Vás kontakt

    Obnovte s nami svoj rodinný dom. Získajte príspevok až 19 000 eur na obnovu starších domov.