Striekaná izolácia Icynene

ICYNENETepelná izolácia ICYNENE je najmodernejšou rozpínavou penou. Je tepelne a akusticky účinná, vzduchotesná a trvanlivá. Produkty ICYNENE sa vyvíjajú v Kanade, kde sú vystavené extrémnym klimatickým zmenám.

Správne izolovaný dom si počas zimy udržiava teplo a v lete príjemne chladí. Ak si však chcete uchovať konštantnú teplotu, bývajú náklady na energiu stále vyššie, pričom chladenie počas letných mesiacov býva 4-krát drahšie ako vykurovanie v zime. Preto je dôležitá kvalitná izolácia. ICYNENE je to správne ekonomické a energetické riešenie pre váš domov.

Na Slovensku sú známe viaceré druhy izolácií: minerálna vlna, sklené vlákno, ovčia vlna, drevitá vlna (drevovlákno), celulóza, polystyrén. Každá z nich má svoje vlastnosti a výhody. ICYNENE sa od ostatných izolačných materiálov líši tým, že zamedzuje cirkulácii vzduchu, čím nevznikajú tepelné straty a dokonca nezadržuje vlhkosť.

Výhody penovej izolácie znamenajú zníženie energetickej spotreby, úsporu finančných prostriedkov na vykurovanie a údržbu. Vďaka tomu, že nepoužívame skleníkové plyny, znižujeme emisie CO2 vo vzduchu, čím šetríme aj životné prostredie. Vďaka ICYNENE sa zlepší kvalita vášho života – izolačná pena znižuje hluk, minimalizuje tvorbu plesní a znižuje tak vznik respiračných ochorení.

Použitie materiálov s nízkou objemovou hustotou (hmotnosťou) nezaťaží izolované konštrukcie. ICYNENE® obmedzuje priechod vzduchu, čo má za následok zlepšenie tepelnej účinnosti izolantu, zároveň zamedzuje šíreniu plameňa (disponujeme posúdenými konštrukčnými riešeniami, ktoré vykazujú požiarnú odolnosť od 15 – 90 minút).

ICYNENE® vďaka zníženiu emisií CO2 zlepšuje ekologický dopad na našu planétu. Okrem toho však firma ICYNENE-LAPOLLA® vylepšila svoje produkty. Vo všetkých našich penách s uzatvorenou bunkovou štruktúrou sa ako jedna zo základných ingrediencií využívajú recyklované PET fľaše (polyetylén tereftalát). Zároveň sa ICYNENE® rozhodla venovať časť zisku z každého predaného sudu na vysadenie piatich stromov priamo v Tatranskom národnom parku.

ICYNENE ekologia

Výhody Icynene

Úspora až 70 %

Správne izolovaný dom v zime hreje a v lete chladí. Izolačná pena ICYNENE vám ušetrí až 70 % nákladov na vykurovanie, čím šetrí nielen vašu peňaženku, ale aj životné prostredie.

Životnosť a záruky

Izolačná pena ICYNENE®, ktorá je na trhu od roku 1986, nikdy nedegraduje, nezmenšuje sa, neabsorbuje vodu, nepraská. Zaisťuje stálosť izolačného materiálu a tepelných vlastností po celú dobu funkčnosti budovy. Ide o špičkovú izoláciu so stálymi vlastnosťami. Je to konečné riešenie zateplenia bez následných dodatočných nákladov. Na materiál, ktorý realizujú naši certifikovaní aplikátori, poskytujeme záruku 25 rokov.

Zdravotne vyhovujúci materiál

Izolačné zateplenie mäkkou penou ICYNENE® sa pýši bunkovou štruktúrou a 100% difúznou otvorenosťou. Vďaka týmto vlastnostiam nezadržuje vlhkosť, čím zamedzuje vzniku plesní nielen na povrchu, ale aj vo vnútri konštrukcie. Navyše zamedzuje šíreniu alergénov a baktérií. S našou izolačnou penou bude váš dom naozaj dýchať. Ocenia to nielen alergici, ale aj ľudia s ochoreniami dýchacích ciest.

Paropriepustnosť

Izolácia ICYNENE® je ľahká, pružná a prepúšťa paru - bežnú vzdušnú vlhkosť. Materiál má extrémne nízku nasiakavosť. Vďaka svojej otvorenej bunkovej štruktúre umožňuje obojstranné schnutie konštrukcie. Nedochádza tak k vzniku kondenzácie v izolácii, a tým zabraňuje zhoršeniu tepelných vlastností izolácie.

Vďaka „nadúvadlu“ kompletne iba na vodnej báze má mäkká izolačná pena ICYNENE® ako jediná na trhu 100 % otvorenú bunkovú štruktúru. Preto sa v nej nehromadí vlhkosť. Myslíme tým bežnú obytnú vlhkosť (dýchanie, varenie, pranie, izbové rastliny), ktorú dokáže v odvetranej (difúzne otvorenej) skladbe celú prepustiť cez seba do odvetrávaného priestoru.

Vzduchotesnosť

Aplikácia ICYNENE® vytvorí vzduchotesnú/vzduchonepriepustnú vrstvu aj pri tlakovom rozdiele 50 – 60 Pa. Spĺňa tak požiadavku na vzduchotesnosť obalu budovy (blower door test) aj bez použitia „parotesniacich“ fólií (igelitu) pri difúzne otvorenej konštrukcii. Funguje ako moderné outdoorové oblečenie (príklad: Softshell, Gore-Tex). Vďaka svojej bunkovej štruktúre umožní prestup nasýtenej vodnej pary a súčasne zabraňuje prúdeniu chladného vzduchu.

Rýchlosť realizácie - zima/leto

Priemerný dom dokážeme dokonale zatepliť za jeden deň. Vďaka tomu, že sa produkty ICYNENE® vyvíjajú v extrémnych podmienkach v Kanade, sú prispôsobené aj nízkym teplotám. Zateplenie vášho domu je preto možné realizovať počas celého roka až do teploty -38 °C.

O presnej dĺžke trvania vás bude informovať náš technik.

Moderná technológia

Tepelná izolácia ICYNENE® sa úplne líši od ostatných druhov izolácií, pretože zamedzuje cirkuláciu vzduchu, tvorí kompaktnú homogénnu vrstvu, nevznikajú tak tepelné úniky a dokonca nezadržuje vlhkosť. Navyše sa aplikuje striekaním, čo je oveľa účinnejšie, rozpínavosť peny tak umožní vyplnenie všetkých miest v konštrukcii.

Profesionálny prístup

Izolácia ICYNENE® je na stavebnom trhu už viac ako 30 rokov a prispôsobuje sa podmienkam a požiadavkám zákazníkov. Vďaka poznatkom z celého sveta a skúsenostiam zo stavebnej činnosti sa dokážeme pozerať na vašu stavbu ako na celok a neriešime iba izoláciu. Na základe podrobnej analýzy celej budovy navrhneme to najvhodnejšie riešenie priamo pre vás na mieru. Realizované objekty navyše aj pravidelne kontrolujeme v rámci servisu.

POZRITE SA NA VIDEÁ

Naše realizácie

Striekaná penová izolácia sedlova strecha – Bardejov

Striekaná penová izolácia sedlova strecha – Bardejov

02/2020

Striekaná penova izolácia rekonstrukcia Sedlová

Striekaná penova izolácia rekonstrukcia Sedlová

04/2020

Zateplenie väzníkového stropu bungalova izoláciou ICYNENE v obci Teplička nad Váhom

Zateplenie väzníkového stropu bungalova izoláciou ICYNENE v obci Teplička nad Váhom

06/2020

Zateplenie podkrovia sedlovej strechy izoláciou ICYNENE v obci Krupina

Zateplenie podkrovia sedlovej strechy izoláciou ICYNENE v obci Krupina

06/2020