Striekaná izolácia Icynene

ICYNENETepelná izolácia ICYNENE je najmodernejšou rozpínavou penou. Je tepelne a akusticky účinná, vzduchotesná a trvanlivá. Produkty ICYNENE sa vyvíjajú v Kanade, kde sú vystavené extrémnym klimatickým zmenám.

Správne izolovaný dom si počas zimy udržiava teplo a v lete príjemne chladí. Ak si však chcete uchovať konštantnú teplotu, bývajú náklady na energiu stále vyššie, pričom chladenie počas letných mesiacov býva 4-krát drahšie ako vykurovanie v zime. Preto je dôležitá kvalitná izolácia. ICYNENE je to správne ekonomické a energetické riešenie pre váš domov.

Na Slovensku sú známe viaceré druhy izolácií: minerálna vlna, sklené vlákno, ovčia vlna, drevitá vlna (drevovlákno), celulóza, polystyrén. Každá z nich má svoje vlastnosti a výhody. ICYNENE sa od ostatných izolačných materiálov líši tým, že zamedzuje cirkulácii vzduchu, čím nevznikajú tepelné straty a dokonca nezadržuje vlhkosť.

Výhody penovej izolácie znamenajú zníženie energetickej spotreby, úsporu finančných prostriedkov na vykurovanie a údržbu. Vďaka tomu, že nepoužívame skleníkové plyny, znižujeme emisie CO2 vo vzduchu, čím šetríme aj životné prostredie. Vďaka ICYNENE sa zlepší kvalita vášho života – izolačná pena znižuje hluk, minimalizuje tvorbu plesní a znižuje tak vznik respiračných ochorení.

Použitie materiálov s nízkou objemovou hustotou (hmotnosťou) nezaťaží izolované konštrukcie. ICYNENE® obmedzuje priechod vzduchu, čo má za následok zlepšenie tepelnej účinnosti izolantu, zároveň zamedzuje šíreniu plameňa (disponujeme posúdenými konštrukčnými riešeniami, ktoré vykazujú požiarnú odolnosť od 15 – 90 minút).

ICYNENE® vďaka zníženiu emisií CO2 zlepšuje ekologický dopad na našu planétu. Okrem toho však firma ICYNENE-LAPOLLA® vylepšila svoje produkty. Vo všetkých našich penách s uzatvorenou bunkovou štruktúrou sa ako jedna zo základných ingrediencií využívajú recyklované PET fľaše (polyetylén tereftalát). Zároveň sa ICYNENE® rozhodla venovať časť zisku z každého predaného sudu na vysadenie piatich stromov priamo v Tatranskom národnom parku.

ICYNENE ekologia

Výhody Icynene

Úspora až 70 %

Správne izolovaný dom v zime hreje a v lete chladí. Izolačná pena ICYNENE vám ušetrí až 70 % nákladov na vykurovanie, čím šetrí nielen vašu peňaženku, ale aj životné prostredie.

Životnosť a záruky

Izolačná pena ICYNENE®, ktorá je na trhu od roku 1986, nikdy nedegraduje, nezmenšuje sa, neabsorbuje vodu, nepraská. Zaisťuje stálosť izolačného materiálu a tepelných vlastností po celú dobu funkčnosti budovy. Ide o špičkovú izoláciu so stálymi vlastnosťami. Je to konečné riešenie zateplenia bez následných dodatočných nákladov. Na materiál, ktorý realizujú naši certifikovaní aplikátori, poskytujeme záruku 25 rokov.

Zdravotne vyhovujúci materiál

Izolačné zateplenie mäkkou penou ICYNENE® sa pýši bunkovou štruktúrou a 100% difúznou otvorenosťou. Vďaka týmto vlastnostiam nezadržuje vlhkosť, čím zamedzuje vzniku plesní nielen na povrchu, ale aj vo vnútri konštrukcie. Navyše zamedzuje šíreniu alergénov a baktérií. S našou izolačnou penou bude váš dom naozaj dýchať. Ocenia to nielen alergici, ale aj ľudia s ochoreniami dýchacích ciest.

Paropriepustnosť

Izolácia ICYNENE® je ľahká, pružná a prepúšťa paru - bežnú vzdušnú vlhkosť. Materiál má extrémne nízku nasiakavosť. Vďaka svojej otvorenej bunkovej štruktúre umožňuje obojstranné schnutie konštrukcie. Nedochádza tak k vzniku kondenzácie v izolácii, a tým zabraňuje zhoršeniu tepelných vlastností izolácie.

Vďaka „nadúvadlu“ kompletne iba na vodnej báze má mäkká izolačná pena ICYNENE® ako jediná na trhu 100 % otvorenú bunkovú štruktúru. Preto sa v nej nehromadí vlhkosť. Myslíme tým bežnú obytnú vlhkosť (dýchanie, varenie, pranie, izbové rastliny), ktorú dokáže v odvetranej (difúzne otvorenej) skladbe celú prepustiť cez seba do odvetrávaného priestoru.

Vzduchotesnosť

Aplikácia ICYNENE® vytvorí vzduchotesnú/vzduchonepriepustnú vrstvu aj pri tlakovom rozdiele 50 – 60 Pa. Spĺňa tak požiadavku na vzduchotesnosť obalu budovy (blower door test) aj bez použitia „parotesniacich“ fólií (igelitu) pri difúzne otvorenej konštrukcii. Funguje ako moderné outdoorové oblečenie (príklad: Softshell, Gore-Tex). Vďaka svojej bunkovej štruktúre umožní prestup nasýtenej vodnej pary a súčasne zabraňuje prúdeniu chladného vzduchu.

Rýchlosť realizácie - zima/leto

Priemerný dom dokážeme dokonale zatepliť za jeden deň. Vďaka tomu, že sa produkty ICYNENE® vyvíjajú v extrémnych podmienkach v Kanade, sú prispôsobené aj nízkym teplotám. Zateplenie vášho domu je preto možné realizovať počas celého roka až do teploty -38 °C.

O presnej dĺžke trvania vás bude informovať náš technik.

Moderná technológia

Tepelná izolácia ICYNENE® sa úplne líši od ostatných druhov izolácií, pretože zamedzuje cirkuláciu vzduchu, tvorí kompaktnú homogénnu vrstvu, nevznikajú tak tepelné úniky a dokonca nezadržuje vlhkosť. Navyše sa aplikuje striekaním, čo je oveľa účinnejšie, rozpínavosť peny tak umožní vyplnenie všetkých miest v konštrukcii.

Profesionálny prístup

Izolácia ICYNENE® je na stavebnom trhu už viac ako 30 rokov a prispôsobuje sa podmienkam a požiadavkám zákazníkov. Vďaka poznatkom z celého sveta a skúsenostiam zo stavebnej činnosti sa dokážeme pozerať na vašu stavbu ako na celok a neriešime iba izoláciu. Na základe podrobnej analýzy celej budovy navrhneme to najvhodnejšie riešenie priamo pre vás na mieru. Realizované objekty navyše aj pravidelne kontrolujeme v rámci servisu.

POZRITE SA NA VIDEÁ

Čo je ICYNENE®?

Kanadská izolácia ICYNENE® je systém tepelnej izolácie, ktorý používa dvojzložkovú striekanú izolačnú penu ICYNENE®. Je jednou z najmodernejších technológií zatepľovania domov, priemyselných stavieb a objektov. O jej výhodách sa môžete dočítať TU.

Môžem si stavbu zatepliť kanadskou izoláciou svojpomocne?

Kanadskú izoláciu ICYNENE nie je možné aplikovať svojpomocne. Je potrebná náročná technológia, ktorá mieša dve zložky peny v správnom pomere, zahrievať a vytvárať tlak pre presun izolačného materiálu až na požadované miesto aplikácie tepelnej izolácie. Aj preto sa na nás a našich skúsených pracovníkov môžete spoľahnúť, že aplikáciu vykonáme aj v tých najzložitejších priestoroch.

Je možná realizácia aj v zime?

Kanadská izolácia ICYNENE je jediná striekaná tepelná izolácia ktorá je možná aplikovať počas celého roka a až do teploty -38°C.

Prečo pracovníci - aplikátori používajú celotelové obleky a masky?

Ochranné obleky majú aplikátori z dôvodu svojej ochrany. Kanadská izolácia ICYNENE® je pena, ktorá priľne ku každému povrchu a je možné odstrániť ju len mechanicky. Maskou chránia svoje dýchacie cesty voči vdýchnutiu aplikačného a stavebného prachu pri práci.

Pri aplikácii totiž vzniká expanzná reakcia, keď nástrek peny ICYNENE® stonásobne zväčší svoj objem.

Je materiál skutočne zdravotne nezávadný?

ICYNENE® nie je toxická, má všetky certifikáty, vrátane hygienického atestu.
Našu penu možno definovať ako zdravotne nezávadný materiál. Finálny produkt úplne eliminuje prúdenie vzduchu a zabraňuje kondenzácii vzdušnej vlhkosti a vzniku plesní. Nadúvadlo je na báze H2O (vody). Americká asociácia združujúca alergikov tiež odporúča použitie tepelnej izolácie ICYNENE® ako bezpečné pre alergikov.

Ako dlho trvá zateplenie kanadskou izoláciou ICYNENE?

Zateplenie domu je možné realizovať už za jeden deň v závislosti na veľkosti a zložitosti zákazky. O presnej dĺžke trvania vás bude informovať náš technik.

Aká je predpokladaná životnosť izolácie?

Po celú dobu životnosti stavby. Je to definitívne riešenie tepelnej izolácie vášho domu.
Spoločnosť ICYNENE® funguje už od roku 1986 a na materiály aplikované certifikovaným partnerom ako je firma DOM MONT® poskytujeme záruku až 25 rokov.

Je ICYNENE® odolná voči požiarom?

V rámci klasifikácie triedy reakcie na oheň spadá izolácia ICYNENE® do triedy E, s protipožiarnym nástrekom spĺňa požiadavky na triedu C alebo B.

V tomto ohľade je nutné pristupovať k posúdeniu celej konštrukcie a požiadavkám vyplývajúcich z požiarnej bezpečnosti.

Disponujeme posúdenými konštrukčnými riešeniami pre strechu aj obvodový plášť vykazujúce požiarnu odolnosť 15 až 90 minút. Pre presnejšie informácie oslovte nášho technika.

Aké sú nevýhody ICYNENE?

Polyuretánové peny vo všeobecnosti nemajú radi UV žiarenie a ani ICYNENE® nie je výnimkou. Jej hustá bunková štruktúra síce odoláva dlhšie ako pri bežnej montážnej PUR pene, ale priame pôsobenie UV žiarenia z dlhodobého hľadiska rozkladá jej bunkovú štruktúru a následne sa uvoľnený polyol začne „prášiť“.

Nie je však treba mať obavu pri rozptýlenom svetle (okno v podkroví, otvorená stavba), nie je ani problém nechať penu nezakrytú aj niekoľko mesiacov.

Môžete realizovať ICYNENE aj na parozábranu?

Parozábrana je všeobecne trošku zavádzajúce označenie pre všetky typy fólie. V základe poznáme PARONEPRIEPUSTNÉ – PAROBRZDOVÉ – PAROPRIEPUSTNÉ (difúzne) fólie.
Nie je problém aplikovať ICYNENE® na žiaden typ fólie, dôležité je ale posúdiť celkovú skladbu na stavbe, pretože niektoré, hlavne staršie, typy fólií sú nekontaktné a na tento typ nie je vhodné prikladať žiaden druh izolantu.

Bežným typom fólie pod krytinou sú difúzne tzv. paropriepustné fólie, na ktoré aplikujeme naozaj bežne.

Prečo tvrdíte, že nepotrebujete paroNEpriepustné fólie?

Vďaka „nadúvadlu“, ktoré je kompletne iba na vodnej báze, má mäkká izolačná pena ICYNENE® ako jediná na trhu 100 % otvorenú bunkovú štruktúru. Preto sa v nej nehromadí vlhkosť. Ide o bežnú obytnú vlhkosť (dýchanie, varenie, pranie, izbové rastliny), ktorú dokáže v odvetrávanej – difúzne otvorenej skladbe, celú prepustiť cez seba do odvetrávaného priestoru.

Extrémne podmienky napríklad vo wellnese a kúpeľni určite vyžadujú použitie paronepriepustnej fólie, rovnako aj skladby, ktoré nie sú difúzne otvorené, napríklad ak je ako vrchná vrstva nad izolantom OSB doska či plech.

Technik na vašej stavbe vždy posúdi skladbu a navrhne ideálne využitie ICYNENE® aj s možnosťami použitia paropriepustnej či parobrzdovej fólie.

Na aké chyby si mám dať pozor pri aplikovaní striekanej izolácie?

Pri každej práci sú riziká, pri aplikácii striekanej izolácie tie základné sú:

  • nesprávna aplikácia na difúznu – paropriepustnú fóliu a jej vytlačenie do odvetrávanej medzery,
  • nesprávne teploty a tlaky – toto hrozí hlavne pri neskúsených firmách a aplikátoroch, správny pomer zmiešavania materiálu a vyhovujúce teploty podľa odporúčania výrobcu sú esenciou kvalitnej peny,
  • nesprávna teplota prostredia a aplikačného povrchu – každá pena má podľa technického listu od výrobcu stanovené podmienky použitia. Aplikačné firmy na to mnohokrát vôbec nehľadia. ICYNENE® je jediná pena, ktorá je vhodná na aplikáciu pod 5 – 10 °C,
  • nedbalé vrstvenie tvrdej penyvrstvenie tvrdej peny je dôležitou súčasťou práce. Pri nedbalom vrstvení (veľké vrstvy) dochádza k zvýšenej teplote, ktorá môže mať za následok aj samovznietenie tvrdej peny,
  • nesprávne prevedenie paronepriepustných fólií – každá mäkká pena okrem ICYNENE® obsahuje určitý podiel plynných nadúvadiel (niektoré aj na freónovej báze) a tým pádom majú vo svojej bunkovej štruktúre uzatvorené bunky. Z tohto dôvodu je pod každú takúto penu nutné použiť paronepriepustnú fóliu s prelepenými spojmi, tesniacimi chráničkami pre prestupy, napr. el. káble, a prilepenú na obvodové či priečkové steny.

Žiaľ veľa realizátorov, neinformuje zákazníka o potrebe kvalitnej parotesnej obálky

Môže striekaná izolácia vytlačiť difúznu fóliu do odvetrania strechy?

Áno môže!
Všetko závisí od skúseností firmy a ich aplikátorov. Novovzniknuté aplikačné firmy alebo neskúsení aplikátori môžu poškodiť odvetranie vašej strechy.

Firma Dommont má 9-ročné aplikačné skúsenosti, je licencovaný aplikačný ICYNENE® partner, takže sa naši aplikátori zúčastňujú na pravidelných školeniach. Naši aplikátori vám vedia naaplikovať penu tak, aby zachovali odvetranie krytiny v bezproblémovom stave.

Vždy sa opýtajte nášho technika.

Naše realizácie

Zateplenie stropu bungalova striekanou pur izoláciou ICYNENE v obci Lietava

Zateplenie stropu bungalova striekanou pur izoláciou ICYNENE v obci Lietava

06/2020

Rekonštrukcia strechy zvrchu striekanou pur izoláciou ICYNENE v obci Žilina

Rekonštrukcia strechy zvrchu striekanou pur izoláciou ICYNENE v obci Žilina

12/2020

Zateplenie strechy bytovky striekanou pur izoláciou ICYNENE v obci Banská Štiavnica

Zateplenie strechy bytovky striekanou pur izoláciou ICYNENE v obci Banská Štiavnica

08/2020

Striekaná penová izolácia v odvetrávanej fasáde – Fačkov

Striekaná penová izolácia v odvetrávanej fasáde – Fačkov

04/2020